All-Americans
Gabriel Duran                         Baseball            2009 Daktronics First Team
2009 NCBWA First Team
2009 Rawlings/ABCA First Team
Chris Caputo Baseball 2007 NCBWA Honorable Mention
Joe Biondolillo Men's Lacrosse 2009 USILA First Team
John McClure Men's Lacrosse 2009 USILA Honorable Mention
Ryan Campbell Men's Lacrosee 2008 USILA Scholar All-American
2008 USILA Honorable Mention
2007 USILA First Team
Kyle Rubisch Men's Lacrosse 2009 USILA Second Team
2008 USILA Honorable Mention
Nick Cotter Men's Lacrosse 2008 USILA First Team
2007 USILA Honorable Mention
2006 USILA Honorable Mention
Vincent Funaro Men's Lacrosse 2007 USILA Second Team
2006 USILA Second Team
Colin Leary Men's Lacrosse 2007 USILA First Team
2006 USILA First Team
2005 USILA Honorable Mention
Juan Javier Munguia Men's Lacrosse 2006 USILA Honorable Mention
Chris DuPignac Men's Lacrosse 2006 USILA Second Team
Bryan Campo Men's Lacrosse 2004 USILA First Team
2003 USILA Honorable Mention
Dan Naglieri Men's Lacrosse 2003 USILA Second Team
Jay Mauro Men's Lacrosse 2003 USILA Honorable Mention
Nick Alvarado Men's Lacrosse 2002 USILA Honorable Mention
Joe Kistinger Men's Lacrosse 2001 USILA Honorable Mention
Mike Luce Men's Lacrosse 2000 USILA Honorable Mention
Chris Meade Men's Lacrosse 1999 USILA Honorable Mention
Tim Moltisanti Men's Lacrosse 1998 USILA Second Team
Ryan McAleavey Men's Lacrosse 1998 USILA Honorable Mention
Tom Sykes Men's Lacrosse 1998 USILA Honorable Mention
Robert Moltisanti Men's Lacrosse 1997 USILA Honorable Mention
Mike Taylor Men's Lacrosse 1994 USILA Honorable Mention
1992 USILA Honorable Mention
Todd Sankes Men's Basketball 1980 NAIA Honorable Mention
Chris Williams Men's Basketball 1979 NAIA Third Team
Tony Diaz Men's Basketball 1978 NAIA Honorable Mention
Bob Kaible Men's Basketball 1976 NAIA Honorable Mention
1975 NAIA Honorable Mention
Gerry Lee Men's Basketball 1973 NAIA Honorable Mention
Larry Bates Men's Basketball 1972 NAIA Honorable Mention
Joe Maniaci Men's Basketball 1970 NAIA Honorable Mention
Willie Penn Men's Basketball 1970 NAIA Honorable Mention
Lamine Traore Men's Soccer 2008 NSCAA Third Team
Moussa Keita Men's Soccer 2008 NSCAA Third Team
Carl Rydin Men's Soccer 2007 NSCAA Third Team
Guy-Roland Kpene Men's Soccer 2006 NSCAA Second Team
2006 Daktronics Second Team
Morten Jensen Men's Soccer 2006 NSCAA First Team
2006 Daktronics First Team
2005 CoSIDA Second Team Academic
2004 NSCAA Second Team
Billy Grady Men's Soccer 2006 Daktronics First Team
Jon Nessa Men's Soccer 2006 Daktronics First Team
Meshach Tinglin Men's Soccer 2006 Daktronics First Team
Jan Eric Wetteland Men's Soccer 2005 NSCAA First Team Scholar
2005 NSCAA Third Team
Morten Larsen Men's Soccer 2003 NSCAA Third Team
Vidar Magne Ekehaug Men's Soccer 2002 CoSIDA First Team Academic
Moussa Sy Men's Soccer 2001 NSCAA First Team
Georges Haba Men's Soccer 2001 NSCAA First Team
Madi Camara Aboubacar Men's Soccer 1999 NSCAA Third Team
Jim Lebenns Men's Soccer 1991 NSCAA First Team
Jackie Hannan Softball 2009 Daktronics Honorable Mention
Taras Wallace Softball 2008 NFCA Second Team
2008 Daktronics First Team
Sherran Wilson Softball 2001 NFCA Third Team
Maja Potpara Volleyball 2008 AVCA Honorable Mention
Justyna Michon Volleyball 2007 AVCA Third Team
2007 Daktronics Second Team
2006 AVCA Honorable Mention
2005 AVCA Honorable Mention
Irina Belozerova Volleyball 2006 AVCA Honorable Mention
2005 AVCA Third Team
Marta Slodnik Volleyball 2006 AVCA Honorable Mention
2004 AVCA Third Team
Jana Cleveland Volleyball 2005 AVCA Honorable Mention
Paulina Wojciechowska Women's Rowing 2009 CRCA First Team
2008 CRCA First Team
Monika Zdrojewska Women's Rowing 2009 CRCA First Team
2008 CRCA First Team
Martina Vlatkovic Women's Rowing 2007 CRCA First Team
Iva Lukic Women's Rowing 2006 CRCA First Team